Rady na cestu

 Adresa pobytu  :

Haugsbygda
6082 GURSKEN
Norge
GPS pozice :    E 05 37 00  N 62 13 56

Zvětšit mapu

Itinerář cesty  (autem) :

Praha-Rostock(Německo)

z Rostocku  plavba trajektem do Trelleborgu (Švédsko)-dále pokračovat směr Malmo- Helsinborg-Göteborg- OSLO ( E  6),

hraniční přechod Svinesund  E 6- Oslo-Hamar-Lillehammer-Otta

poté ve městečku Otta – odbočení doleva na Rv 15  směr Lom – Grotli- Stryn

dále za Strynem odbočení na E 39 (Grodås-Volda), kde je od září 2012 v provozu nová cesta E 39 Kvivsvegen s novým tunelem Kvivsvegtunelen o délce 6 490 km – poté podmořský tunel Eiksund  směrem na Ulsteinvik (silnice č.653) – odbočení na silnici č.61 Måløy,Larsnes  – po cca 13 km  v Gurskebotn   (obchod JOKER,škola,stadion) odbočení  doprava  na HAUGSBYGDA – cca po 2 km  cedule Haugsbygda – na  první odbočce  zatočit doprava ke kostelu ( u silnice cedulka GURSKEN Kirke) – za kostelem pokračovat cca 400 m – cíl 4. dům (červený) po levé straně za kostelem

Cesta do Vašeho cíle je nejrychlejší  po výše uvedené cestě, kdy nemusíte jet trajektem a pojedete překrásným  podmořským tunelem Eiksund,který je nejhlubším silničním tunelem na světě ( -287 m)  a druhým nejdelším podmořským tunelem (7765 m). Za průjezd tunelem se již neplatí mýtné !!!

Podrobný itinerář cesty Vám ještě zašleme před odjezdem emailem.

Trajekty do Skandinávie

Kontakty na trajektové společnosti pro spojení Rostock-Trelleborg :

www.ttline.com             www.stenaline.cz

Chcete-li si zkrátit cestu autem, je možné využít i trajektového spojení společnosti Stenaline :

Kiel(Německo)- Göteborg( Švédsko)      nebo případně Frederikshavn (Dánsko)- Oslo ( Norsko)

Kontakty na trajektovou společnost pro spojení do Göteborg nebo Osla na stránkách www.stenaline.cz  ( stránky jsou již v češtině).

U všech společností lze trajektové lístky objednat přes internet a zaplatit mezinárodní platební kartou v předstihu. Lze je zakoupit i bezprostředně před plavbou přímo v přístavu (v  sezoně  však může být trajekt obsazen).

Informace o platbě  mýtného v Norsku  najdete na www.autopass.no, stránky jsou  v norštině,angličtině a němčině.  Stránky  , postup při registraci  vozidla  a platební karty lze bez problémů překládat pomocí překladače  Google. Veškeré informace naleznete pod odkazem VISITORS´ PAYMENT.

Pokud se na stránkách autopass.no nezaregistrujete, je možné  po průjezdu  mýtné zaplatit u vybraných a označených benzínových pump. Tento způsob platby Vás bude zdržovat  a obtěžovat, a proto je vhodnější a pohodlnější využít platby mýtného pomocí autopassu.

Naplánování trasy pomocí Google maps

Odkud:

Kam:

 

Možnosti letecké dopravy

Pokud Vás odrazuje dlouhá cesta autem,  můžete využít letecké  spojení z Prahy do Ålesundu s tranzitním přestupem na letišti Oslo-Gardermoen. Samotný let bez přestupů trvá necelé 3 hodiny. Jsme připraveni poradit Vám, jak si obstarat letenky. Letenky lze objednávat přes internet  pomocí platné  mezinárodní platební karty.

Pro objednání letenek  Praha-Oslo/Gardermoen a Oslo/Gardermoen- Ålesund doporučujeme  :

www.norwegian.no – norská nízkonákladová letecká  společnost Norwegian Air Shuttle ASA

Z Osla-Gardermoen je možno využít i služeb norské vnitrostátní letecké společnosti Widerøe AS, která zajišťuje lety z Osla  na letiště Ørsta-Volda ( Hovden). Toto letiště je od místa ubytování vzdáleno cca 30 km.    Letenky z Oslo Gardermoen do Ørsta/Volda lze i u této společnosti bez problémů zakoupit přes internet na adrese : www.wideroe.no

Všem doporučujeme zajistit si  letenky  v předstihu a   co nejdříve v době, kdy jsou letenky značně  levné !!

Dopravu z letiště do místa Vašeho ubytování Vám zajistíme po dohodě. Stejně tak dopravu na letiště při cestě zpátky.